Komiksový film v česku

17. června 2011 v 16:24 | Tomy Spilotro |  Marketing a média
Nedávno jsem si stěžoval na nedostatečnou kreativitu v českých zemích. Mluvil jsem především o reklamních kampaních, ale podobně bych mohl mluvit i o českých filmech, které už několik let ničím nepřekvapili a ničím nevyčuhovali z množství dalších natočených českých filmů, o zahraniční produkci ani nemluvě. Dlouho očekávaný film Lidice "smetla" kritika už v předpremiéře a když se film dostal do kin, nezaznamenal větší zájem u diváků ani nějaký převratný ohlas. Diváci se k filmu vyjadřovali spíše ambivalentně, kdy tvrdili, že na jednu stranu se jim film líbil, avšak chybělo mu něco, co sami nedokážou vysvětlit, ale zkrátka tomu "něco" chybělo. Lidé ho začali spíše jako velkofilm chápat jako naučný film pro žáky základních škol. O tom, že od včerejška můžeme vidět v kinech opět Karla Rodena (i když k nepoznání zamaskovaného pod zrzavé "afro" a zrzavý knír) ve filmu V peřině, raději ani nemluvím.
Spíše mě zaujal jeho další film, který se dostane do našich kin v září. Tím filmem je Alois Nebel, filmová adaptace komiksové předlohy autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. Film je debutem pro režiséra Tomáše Luňáka, který poprvé v historii české kinematografie použil "rotoskopii", což je technologie kombinující kreslený a hraný film. Princip této techniky je, že animátor překresluje rámeček po rámečku filmový klip, který obsahuje hranou stopáž. Film se tak chce vyrovnat filmům podobného žánru, jako je například film Sin City. Ve filmu se vedle Rodena můžeme těšit například na Miroslava Krobota, Marii Ludvíkovou, Aloise Švehlíka, Leoše Nohu, Ondřeje Malého, Jana Sedala, nebo také Terezu Vorlíčkovou. Film vznikl v mezinárodní koprodukci společností Negativ, Česká televize, UPP, Soundsquare, slovenské společnosti Tobogang, a německé Pallas film. Údajně měl film rozpočet 75 milionů korun, což je na české poměry vcelku vysoké číslo. V současnosti probíhá práce na postprodukci. Film uvede v září tohoto roku distribuční společnost Aerofilms. Uvidíme, jestli kvalita výsledného snímku bude odpovídat rozpočtu a svému kreativnímu potenciálu. Každopádně se máme na co těšit.

Před pár hodinami vypustila společnost první teaser, který nám nastíní, jak bude film asi vypadat.

Pokud máte zájem dozvědět se něco více o příběhu, postavách a filmu vůbec, neváhejte mrknout na jeho oficiální webové stránky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama