EA kupuje PopCap

20. července 2011 v 12:46 | Tomy Spilotro |  Marketing a média
To, že EA kupuje společnost PopCap, která má na kontě nespočet online her, které můžete hrát na internetu v počítači, nebo také v mobilu, není zrovna nejžhavější a nejaktuálnější téma, ale i tak jsem se rozhodl o tom krátce informovat.

Narazil jsem na tuto informaci teprve před chvílí, ale široké veřejnosti byl tento fakt oznámen už před týdnem. Společnost PopCap stojí mimo jiné za jednou z mých nejoblíbenějších her, na kterou jsem si vytvořil závislost. Tou hrou je Plant vs. Zombie, skvělá návyková hra, ve které bojujete za kytky, které brání váš domeček před útoky mozkožravých zombíků. Jelikož jsou už zombie de facto mrtví, a "vražednými" nástroji jsou kytky, nenajdete ve hře prakticky žádnou krev a i když by se na první pohled mohla hra jevit brutálně, je ve skutečnosti vhodná pro celou rodinu. U hry se zaručeně malé děti pobaví stejně dobře, jako jejich starší sourozenci, nebo dokonce rodiče. Hra je chytlavá a neustále nutí hráče pokračovat dál a dál. Mimo zabíjení zombíků si můžete pěstovat kytičky, které vám vydělávají peníze, za které si můžete kupovat různá vylepšení od vašeho bláznivého souseda. Navíc je tato zábavně animovaná hra doplněna spousty bonusovými mezihrami a minihrami, ve kterých se můžete s kamarády překonávat a hru tak můžete hrát donekonečna. Hru všem vřele doporučuji, ale upozorňuji na její vysokou návykovost :)
Jediným zklamáním u hry pro mě je, že už více jak rok čekám na její slibované pokračování, kterého jsme se měli dočkat už v srpnu minulého roku. Nezbývá než doufat, že nový šéf PopCapu, tedy Electronic Art, popožene vývojáře a hry se tak konečně dočkáme.

Ukázka ze hry Plant vs. Zombie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama