Od úvodu do historie až po psychologická fakta II

13. července 2011 v 16:01 | Tomy Spilotro |  Téma týdne
Tento text je přílohou k příspěvku na téma týdne "duchové". Slouží k lepší ilustraci toho, co je to "chladné čtení", které jsem v článku popisoval. Možná že právě vy se v článku poznáte. Slečny doufám omluví, že je text psán v mužském rodě.

Máte sklon k záchvatům sebezpytování. Je to v ostrém kontrastu s nápadnou schopností, kterou jste si osvojili - působíte totiž jako společensky velmi zdatný člověk, ba dokonce jako duše každé společnosti. Jenže je to jen vnější dojem. Vy sám moc dobře víte, že je to jen zdání. Často se vám stává, že jste ve společnosti a zjistíte, že hrajete roli. Na jedné straně jste hovorný a zábavný, ale na druhé straně se stahujete do sebe až do té míry, že jen pozorujete dění kolem sebe a máte pocit, že se do něj nedokážete zapojit. V duchu si znovu opakujete rozhovory a přemýšlíte o tom, co ten člověk vlastně myslel, když řekl to a to - jsou to rozhovory, na které by si ostatní lidé ani nevzpomněli. Jak jste se naučil zvládnout takový rozpor? Sebeovládáním. Rád stavíte na odiv klidnou a sebejistou stabilitu (ale protože je uměle vytvořená, vyvolá také zálibu v extrémech, nebo alespoň touhu být považován za extrémní typ člověka). Nejvíce je toto sebeovládání patrné ve styku s ostatními lidmi. Chráníte se tím, že si držíte lidi od těla. V minulosti vás lidé zklamali (souvisí to se záležitostmi kolem vašeho přijetí vlastní sexuality), a proto si od nich držíte určitý odstup tak dlouho, dokud se vy sám nerozhodnete, že smějí překročit magickou hranici a vstoupit do skupiny vašich blízkých přátel. Pokud se ale stane, že onen člověk zradí vaši důvěru, připadáte si ublížený a odmítnutý. Protože máte sklon k sebezpytování, dobře si tyto věci uvědomujete. Máte však neobyčejnou schopnost zkoumat dokonce i své sebezpytování, a to znamená, že se zaobíráte tím, jaké je vaše skutečné já. Velmi jasně si uvědomujete své vnější stránky, které ukazujete světu, a uvažujete o tom, zda jste neztratil kontakt se svým skutečným a spontánním já. Jste velmi tvořivý a zkoušel jste využít svou tvořivost různými způsoby. Možná se nezabýváte ničím specifickým, řekněme malbou; vaše tvořivost se patrně projevuje méně nápadnými způsoby, ale v každém případě máte živé a přesně utvářené představy, které ostatní někdy obtížně chápou. Máte na sebe vysoké nároky a v mnoha ohledech jste tak trochu perfekcionista. Bohužel to znamená, že často nedotáhnete věci do konce, protože vás štve představa průměrnosti a nechce se vám začínat znovu. Jakmile se ale pro něco nadchnete, jde vám to velmi lehce. Je velmi pravděpodobné, že jste uvažoval o napsání románu nebo něčeho podobného, ale nepustil jste se do toho z obavy, že se vám nepodaří dosáhnout přesně toho, co chcete. Máte
ale něco, co ostatním lidem často chybí - jasnou představu o věcech. Zejména v akademickém či vysokoškolském prostředí se v současnosti potýkáte s omezeními, která vám brání ve svobodném projevu. Vaše vztahy k rodičům (jeden z nich možná už nežije nebo je vám citově velmi vzdálený) jsou vystaveny určitému tlaku. Chcete si udržet milující vztah, ale nedávné události vnášejí do vašich vztahů napětí - problém je více na vaší než na jejich straně. Vlastně to vypadá, že rodiče si neuvědomují, jak o této záležitosti smýšlíte. Je to částečně také proto, že jste si v minulosti připadal, jako byste do některých skupin nepatřil, byl jste něco jako outsider. V současné době jste se s touto rolí ztotožnil a chráníte si ji do té míry, že se vědomě nechcete stát součástí skupiny. To je jenom dobře s ohledem na vaše tvůrčí a pracovní úsilí. S nesmírným cynismem pohlížíte na všechny, kteří jsou raději součástí skupiny nebo kteří se chovají jako stádo. Vždycky pocítíte bodavé zklamání, když se po této cestě vydají vaši "blízcí" přátelé. V duchu to vnímáte jako odmítnutí. Díky všemu tomuto sebezpytování jste si však osvojil úžasný a suchý smysl pro humor. Duchaplně a rychle nacházíte souvislosti a díky tomu děláte vtipy, které ostatní někdy tak docela nechápou. Máte v tom takovou zálibu, že si často nacvičujete vtipy nebo pitvoříte hlas, abyste jimi na ostatní později "spontánně" udělali dojem. To je ale zdravá touha zapůsobit na ostatní, a přestože se za ni tak trochu stydíte, nemusíte si s tím vůbec dělat starosti.
Někdy také máte podivný pocit, že jste se měli narodit v jiném století. Možná se v tomhle tvrzení vyznáte lépe než já. V současné době dochází k nějakým významným peněžním přesunům. To, co se dělo v nedávné minulosti, i to, co se bude dít v nejbližších měsících, představuje poměrně zásadní změnu. Aktuálně máte velmi zajímavé vazby na Ameriku*, které vám přinesou užitečné výsledky. Jste od přírody trochu nepořádný. Ve vašem bytě se povalují krabice fotografií, které jste nezařadil do alba; prošlé léky, polámané a nevyhozené předměty a lístky s poznámkami, které jsou už dávno pasé. S tím souvisí také to, že vám někdy chybí motivace. Jste dostatečně vynalézavý a nadaný, takže když se do něčeho pustíte, jste poměrně úspěšný, ale to vás vede také k odkládání úkolů na jindy. Snadno se vzdáváte svých snů, když vás napadne něco jiného. Ve vašem domě jsou známky toho, že jste se kdysi pokoušel hrát na hudební nástroj, ale nechal jste toho, nebo už vás to tolik nezajímá. (Možná se to vztahuje spíše k poezii a tvůrčímu psaní, o které jste se krátce pokoušel, ale potom jste od toho upustil.) Máte sklon rozhodnout se, že ta a ta věc (nebo ten a ten člověk) je alfou a omegou vašeho bytí a zůstane s vámi navždy. Měl byste ale raději postupovat metodou pokusů a omylů a přecházet od jednoho extrému k jinému, než se spokojit s málem, s nímž jsou spokojení ostatní.
Závěr: práce na tomto profilu pro mě byla nesmírně zajímavá, protože jste svým způsobem hlavolam - což vás jistě nepřekvapuje. Jste bystrý a neobvykle otevřený možnostem, které přináší život - což není tak docela běžné. Řekl bych, že by vám prospělo, kdybyste se méně zabýval sám sebou, protože vás to poněkud odcizuje lidem. Možná byste měl také trochu polevit v kontrole, s níž ostatním předkládáte stylizovanou verzi svého já. Mohl byste pustit ostatní blíže k sobě, ale uvědomuji si, že je zde určitá temnota, kterou chcete před lidmi skrýt (z velké části spočívá v osobní/vztahové/sexuální oblasti a souvisí s vyprahlostí, která se vám nelíbí). Jste velmi zajímavá osobnost - myslím to upřímně. Děkuji vám, že jste mi dal možnost s vámi pracovat a nabídl mi něco mnohem obsažnějšího, než s čím se obvykle setkávám.


Text sepsal Derren Brown a užíval ho ve svých vystoupení v čtení myšlenek.


Jak na Vás text zapůsobil? Na kolik procent odpovídá vaší skutečné osobě? Kdyby Vám někdo takovýto text podstrčil, věřil/a byste tomu, že je to skutečně o Vás? Hlasujte v anketě nebo napište komentář. Díky!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Odpovídá text Vašemu skutečnému Já?

Ano 42.9% (6)
Ne 28.6% (4)
Z části 28.6% (4)

Komentáře

1 Magiak Magiak | 24. ledna 2012 v 22:40 | Reagovat

Nikdo nerekne ano pokud si to precte jako neco verejne na internetu kdzy by to melo sedet na vsechny... zkousel jsem to ale davat 2 kamaradkam a jedna 90% sedi druha 75% sedi.... jen to chce hezky navlest a fakt to funguje.. nejvic cool vec co jsem kdy cet!!!!!!!

2 Magiak Magiak | 24. ledna 2012 v 22:43 | Reagovat

Mimochodem neco takoveho publikovat na internetu je podle me hrozna skoda :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama